GenelTeknoloji

iPhone 14 Özellikleri Açıklandı?

iPhone 14, bazı dikkate değer yeni özelliklerle birlikte geliyor. Her zaman açık ekrana, yeni bir A16 Bionic çipe ve düşük ışıkta görüntü işlemeyi geliştiren bir Fotonik Motora sahiptir. Kamera da iyileştirildi. Ve yeni telefoto lens ile artık çok düşük ışık seviyelerinde bile fotoğraf çekebilirsiniz.

Photonic Engine, Düşük Işıkta Görüntü İşlemeyi İyileştirir

Photonic Engine, iPhone 14 serisinde düşük ışıkta görüntü işlemeyi geliştiren bir yazılım yükseltmesidir. iPhone 14 ve daha yeni modellerde bulunur, ancak eski iPhone’larla uyumlu değildir. Bunun nedeni muhtemelen iPhone 14 serisinde kamera donanımının değişmesidir. Yeni donanım arka planda çalışır ve gerektiğinde telefon tarafından etkinleştirilir.

iPhone 14’teki kamera, daha büyük sensörler sayesinde önceki modellerden daha güçlü. Ek olarak, yeni kamera, düşük ışıkta görüntü işlemeyi geliştiren Photonic Engine adlı yeni bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, düşük ışıkta görüntülerin kalitesini artırmak için donanım, makine öğrenimi ve yazılım kullanır. Şirket, iyileştirmelerin önceki iPhone’lardan iki ila üç kat daha iyi olabileceğini iddia ediyor.

Her Zaman Açık Ekran

Her Zaman Açık Ekran, iPhone 14 Pro Max’e özel yeni bir özelliktir. OLED ekranlı telefonlarda daha çok öne çıkan özellik, güncel tarihi, saati, bekleyen bildirimleri ve diğer faydalı verileri bir bakışta görmenizi sağlıyor.

Uygulaması, ekranın tamamen karanlık olduğu Android akıllı telefonlardan farklıdır. iPhone 14 Pro, loş bir kilit ekranına sahiptir, ancak her zaman açık ekran için gizli bir ayara sahiptir. Bu ekran sadece siz kullandığınızda görünür ve telefondan çıktığınızda kapanır.

Yeni A16 Biyonik Çip

Apple’ın yeni iPhone 14’ü, gelişmiş performans sağlaması beklenen yeni bir çipe sahip olacak. Geçen yılki modeldeki A13 Bionic çip ile karşılaştırıldığında, yeni A16 Bionic yüzde 20 daha güçlü olacak, ancak Apple performans rakamlarını açıklamadı. Bunun yerine şirket, çipin verimliliğini önceki nesil A13 ile karşılaştıran bir grafik gösterdi. İşlemci verimliliği son iki yılda önemli ölçüde arttığı için bu karşılaştırma biraz garip. Apple’ın A16 yongası 4nm’lik bir süreç üzerine kuruluyken A13, 7nm’lik bir süreç üzerine üretildi.

A16 Bionic çip, 2014’te piyasaya sürülen Apple’ın A14 çipinin doğrudan halefidir. A16 Bionic çip, 16 milyar transistör içerir. Yeni teknolojiyi kullanan ilk çip olan 14 nanometrelik bir işlemle üretildi. Eski çipin gücünün yalnızca üçte birini kullanan yeni nesil verimlilik çekirdeklerine sahiptir. Yeni çip, Apple’ın iPhone 14’ünün daha fazla performans ve grafik sunmasına yardımcı olacak.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu