GenelTeknoloji

İş Dünyasında Yapay Zeka Teknolojisi?

Yapay zeka (AI) teknolojisi, hesaplamalı bir zeka modelidir. Süreçleri otomatikleştirebilir ve talebi tahmin edebilir. Bazıları yapay zekanın işlerimizi geçersiz kılabileceğinden korkuyor. Bununla birlikte, AI teknolojisi ile insan etkileşimi çok önemlidir. Bu işbirliği, teknoloji ve iş paydaşlarını içerir. İşte yapay zekanın iş dünyasında kullanılma yollarından bazıları.

Yapay Zeka, Hesaplamalı Bir Zeka Modelidir

AI, hesaplamalı bir zeka modelidir ve çeşitli alanlarda görevleri gerçekleştirebilen makineler oluşturmak için kullanılır. En eski AI araştırmalarından bazıları, problem çözme ve sembolik yöntemlere odaklandı. 1960’larda ABD Savunma Bakanlığı, bilgisayarları insan muhakemesini taklit edecek şekilde eğiten programlar geliştirmeye başladı. 1970’lere gelindiğinde, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı, şehirleri haritalamak için bilgisayarları eğitmek için projeleri tamamlamıştı. 2003 yılına gelindiğinde DARPA, akıllı kişisel asistanlar üretiyordu. Bu gelişmeler, bilgisayarların daha karmaşık görevleri insan olarak yerine getirmesinin yolunu açtı.

Talebi Tahmin Edebilir

Ürünlere ve hizmetlere olan talebi tahmin etmek için AI teknolojisini kullanmanın sayısız avantajı vardır. Geçmiş verileri analiz etmeyi ve gelecekteki büyüme oranlarını hesaplamayı mümkün kılarak şirketlerin gelecekteki büyüme için plan yapmasını mümkün kılar. Ayrıca, işe alım ihtiyaçlarını ve envanter konumlandırmasını önererek işletmelerin operasyonlarını hızlandırmasına yardımcı olabilir. Satışları artırmak için promosyonlar bile önerebilir.

Süreçleri Otomatikleştirebilir

AI, şirketlerin akıllı robotların yardımıyla süreçleri otomatikleştirmesine olanak tanıyan gelişmekte olan bir teknolojidir. Robotlar, bir dizi kural kullanılarak çeşitli görevleri yerine getirmek üzere programlanabilir. Ayrıca zamanla öğrenebilir ve problemleri çözmek için mantık uygulayabilirler. Yapay Zeka teknolojisinin ayrı ayrı veya kombinasyon halinde kullanılabilen Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme ve Nöro-Dilsel Programlama dahil olmak üzere çeşitli alt kümeleri vardır. Bu teknolojileri birleştirerek, yapay zekanın otomasyon faydaları çoğalır.

İşleri Modası Geçmiş Hale Getirebilir

Yapay zeka teknolojisi, çok çeşitli endüstrilerde işleri bozmaya hazır. Tüm şirketlerin yarısından fazlasının zaten bir tür yapay zeka (AI) kullandığı tahmin ediliyor. Bu teknoloji, özellikle yazma veya konuşma gibi yumuşak becerilere sahip olmayan yüz milyonlarca işi ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir. Ancak, iş kayıplarını sınırlamanın yolları vardır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu