GenelTeknoloji

Metaverse nedir? Metaverse nin amacı nedir?

Metaverse, fiziksel dünyadan bağımsız bir 3B sanal alandır. Bireylerin içeriği “yaratması”, “paylaşması” ve “para kazanması” için bir platform sağlar. Aynı zamanda insanlara cinselliklerini ve kendilerini ifade etmeleri için bir alan verir. Bir siyaset veya sosyal bilim simülasyonu olmasa da Metaverse bir teknoloji uzmanı tarafından yönetilir.

Metaverse, Fiziksel Dünyamızdan Bağımsız Bir 3B Sanal Dünyadır.

Metaverse, fiziksel dünyamızdan tamamen ayrı bir 3B sanal dünyadır. Pek çok yatırımcının desteklediği Meta adlı bir şirket tarafından geliştiriliyor. Rakipleri Fortnite, Somnium Space ve avatar tabanlı bir 3D sosyal ağ olan IMVU’dur. Meta’ya göre, Metaverse pazarı 2024 yılına kadar 800 milyar dolara ulaşacak. Pazar büyüklüğünün de önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 16 kat büyümesi bekleniyor.

Bireylerin İçeriği “Oluşturabileceği”, “Paylaşabileceği” Ve “Para Kazanabileceği” Bir Platformdur.

Metaverse, bireylerin dijital alanda içerik “oluşturmasına”, “paylaşmasına” ve “para kazanmasına” izin veren bir platformdur. Teknoloji endüstrisindeki birçok şirket platforma yatırım yapıyor. Örneğin Microsoft, iş uygulamalarına odaklanan kendi sürümü üzerinde çalışıyor. Nike gibi diğer şirketler de dijital alanda ürünler sunmaya hazırlanıyor. Bu gelişmeler ani bir medya akışına yol açtı.

Fiziksel Dünyanın Dijital Bir Kopyasıdır

Metaverse, bilgisayarınızdan ayrılmadan gerçek hayattaki etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz dijital bir alandır. Sanal bir Londra veya New York’ta gezinmenize veya bir Apple mağazasını ziyaret etmenize ve gerçek dünyadaki evinize teslim edilecek dijital ürünleri satın almanıza olanak tanır.

Bu Sanal Bir Sandbox

Metaverse, bilgisayarlı bir dünyada insan etkileşiminin çeşitli yönlerini harmanlayan dijital bir alandır. Sandbox benzeri yapısı, oyuncuların kendi ortamlarını özelleştirmelerine ve sosyal etkileşimlere ve diğer etkinliklere katılmalarına olanak tanır. Oyuncular, silah, kılıç ve diğer oyun araçlarını kullanarak oyun dünyasını kontrol edebilirler.

Bu Bir Para Birimidir

Metaverse, oyuncuların sanal mal ve hizmetler için para alışverişinde bulunabilecekleri sanal bir dünyadır. Oyun için kullanılan para birimine YÜKSEK denir. Bu para birimi, kazan-kazan modelini ve sanal gerçekliği desteklemek için tasarlanmıştır. Oyun ayrıca VR desteğine ve sanal ve fiziksel dünyalar arasında iki yönlü para akışına sahiptir. Ayrıca oyun, oyun içi varlıklar için açık bir pazar sağlar ve oyuncuların bunları gerçek dünya malları için kullanmalarına olanak tanır. Highstreet kullanıcıları, görevleri tamamlayarak ve çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanılabilecek mallar edinerek oynarken metaverse’i keşfedebilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu