GenelTeknoloji

NFC Teknolojisi Nedir? Telefonda NFC özelliği nasıl kullanılır?

NFC teknolojisi, elektronik cihazlar arasında iletişim kurmak için yakın alan iletişiminin kullanılmasıdır. Cihazların birbirleriyle yaklaşık 4 cm mesafede iletişim kurmasını sağlar. Bu teknoloji, kurulumu ve kullanımı kolay, düşük hızlı bir bağlantıdır. Ayrıca, daha yetenekli kablosuz bağlantıları önyüklemek için de kullanılabilir.

NFC Temassız Bir Çözümdür

NFC, mobil cihazlar üzerinden ödeme yapmayı çok kolaylaştıran temassız bir çözümdür. Tüccarlar, cihazların doğrudan POS sistemleriyle iletişim kurmasını sağlayarak tüm ödeme sürecini düzenleyebilir ve müşteri memnuniyetini artırabilir. NFC’nin faydaları kolaylıktan güvenliğe kadar uzanır. Teknoloji çeşitli endüstrilerde kullanılabilir. Örneğin, satıcılar restoranlarda veya sinema salonlarında rezervasyonları kabul etmek için NFC’yi kullanabilir.

Temassız ödemeye ek olarak NFC, çalışanları tanımlamak, kısıtlı alanlara erişmek ve kapıları açmak için kullanılabilir. NFC özellikli akıllı telefonlar, şirketlerin zamandan tasarruf etmesine ve üretkenliği artırmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kuyruk sürelerini azaltabilir ve daha fazla gelir elde edebilirler.

Güvenli

NFC teknolojisi güvenli olsa da yine de tamamen kusursuz değildir. Dijital olan her şeyde olduğu gibi, bilgisayar korsanlarına karşı savunmasızdır. Örneğin, akıllı etiketler sizi bir filmin fragmanına göndermek için hacklenebilir veya kişisel bilgilerinizi bilinmeyen bir cihaza göndermek üzere programlanabilirler. Sonuç olarak, donanım ve yazılımınızı dikkatli bir şekilde seçmeniz önemlidir.

Bunu önlemek için NFC cihazları, bir cihazın gönderdiği ve diğer cihazın aldığı aktif-pasif eşleştirmeyi kullanır. Bu yöntem, veri bozulması saldırılarını önler.

NFC teknolojisi, başka bir cihaza temassız bir etikete dokunarak ödeme yapmanın basit bir yoludur. Teknoloji her yerde ve yaygın olarak kullanılabilir. 2022 yılına kadar POS terminallerinin %78’i temassız ödeme kabul edebilecek. Kullanımı ucuzdur ve kredi kartı kullanımını gerektirmez. Temassız ödemeler, geleneksel kredi ve banka kartı işlemlerinden daha hızlıdır. Kredi kartlarından farklı olarak, NFC etiketlerine güç verilmesi gerekmez ve diğer cihazlar tarafından görülmez.

NFC ekipmanının fiyatı, küçük işletmelerin karşılayabileceği kadar düşüktür. Örneğin, mobil kart okuyucular terminallerden daha ucuzdur. Hangi tür NFC ekipmanına ihtiyacınız olduğu, işletmenizin türüne ve büyüklüğüne bağlıdır. Genel olarak, NFC ödemelerinin maliyeti, kaydırılan veya azaltılan işlemlerle aynıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu