GenelOyunlarTeknoloji

PlayStation 5 Özelliği? PlayStation 5 ne işe yarar?

PlayStation 5 yakında çıkıyor ve bir dizi harika özelliğe sahip. Bunlara Bildirimler, Özelleştirilebilir Oluşturma Düğmesi ve Dinlenme Modu dahildir. Eğer bir oyuncuysanız, muhtemelen tüm bu yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceksiniz. İşte en heyecan verici olanlardan beşine bir bakış.

Dinlenme Modu

PlayStation 5 oyunlarını oynarken sorun yaşıyorsanız Dinlenme Modu çalışmıyor olabilir. Bu durumda, güç düğmesine basarak veya denetleyicinin güç düğmesine basarak konsolu yeniden başlatmanız gerekir. Bu modda oyun verilerini kaydedemezsiniz, bu nedenle oyunu bir kontrol noktasından veya oturumdan başlatmanız ve ardından konsolu yeniden başlatmanız gerekir. Sony bu sorun için bir yama yayınladı ve ayrıca konsolda bazı sistem iyileştirmeleri yaptı.

PS5’te Dinlenme Modunu etkinleştirmek için PlayStation hesabınızda oturum açmanız gerekir. Ardından Ayarlar menüsünü açın ve listeden PlayStation 5’e tıklayın. Dinlenme Modunda Kullanılabilen Sistem ve Özellikler’de Güç Tasarrufu seçeneğini seçin.

Özelleştirilebilir Oluştur Düğmesi

Artık içerik kaydetme ve paylaşma sürecini basitleştirmek için PS5 Oluştur düğmesini özelleştirebilirsiniz. Bu özellik, PS5’te bulunan birçok yeni özellikten sadece biridir. Düğmeyi özelleştirmenin ve ihtiyaçlarınız için mükemmel ayarları bulmanın birkaç yolu vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Yeni Oluştur düğmesi, daha fazla özellik ve ek esneklik ile PS4’teki Paylaş düğmesiyle aynı işlevi sağlar. Ekran görüntüleri çekmenize, oyun kaydetmenize ve video kayıtlarını kaydetmenize olanak tanır. Ayrıca içeriğinizi Twitch ve YouTube’a aktarmaya başlamanıza da olanak tanır.

Bildirimler

PlayStation 5, kullanıcılara bildirimleri kontrol etmek için çeşitli seçenekler sunar. Bildirimleri tamamen kapatabilir veya hangi mesajları alacağınızı seçebilirsiniz. Bildirimler, içerdikleri mesaj türüne göre kategorilere ayrılır. Genellikle, bu tür mesajlar ek bilgi veya yapabileceğiniz işlemleri sağlar. Ayrıca bildirimleri oyuna göre kapatabilirsiniz.

PlayStation bildirimleri, zaman gösterimi, sosyal güncellemeler ve oyun davetleri dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için yapılandırılabilir. Ayrıca etkinlik zorlukları hakkında bildirim almayı da seçebilirsiniz. Oynadığınız oyun veya topluluk mücadelesine bağlı olarak, etkinliğinizle ilgili bildirimler alacaksınız. Bu bildirimler ayrıca bir arkadaşlık isteği veya sesli sohbet alıp almadığınızı size bildirir.

Oyun Ön Ayarları

PlayStation 5 oyun ön ayarları, oyunun ayarlarını değiştirmenize izin verir. İstediğiniz performans modunu veya zorluk seviyesini seçebilirsiniz. Ön ayarlar, oyunların dahili ayarlarına dayanmaktadır. Bunları oyun içinde de değiştirebilirsiniz. PS5 oyun ön ayarlarına erişmek için Kayıtlı Veri Oyunu/Uygulama menüsüne gidin.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu