GenelSosyal Medya

Snapchat Uygulamasının Az Bilinen Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcılar arasında yazılı metin, fotoğraf, ses ve video paylaşımının yapılabildiği Snapchat uygulaması, 2011 yılından beri dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Uzun süredir hayatımızda olan platformda istatistik ve gönderi paylaşımı adına hala bilinmeyen birçok özellik yer almaktadır.

Bu noktada ülkemizdeki birçok kişi, Snapchat uygulamasını ilk defa kullanacağı için platformun bilinmeyen özelliklerini araştırmaktadırlar. Gözden kaçan özelliklerin öğrenilmesi ve daha iyi şekilde kullanılması, platform üzerinde daha hızlı yükselmeyi ve takipçi kasmayı sağlayacaktır. İşte, Snapchat uygulamasının çok az bilinen özellikleri.

Snapcat Konum Haritası Özelliği

Son yılların parlayan uygulaması Snapchat, kullanıcıların kendi aralarında Snap haritası yardımıyla konumlarını birbirlerine göndermelerine ve harita üzerinde işaretleme yapmalarına olanak tanımaktadır. Bu sayede Snapchat kullanıcıları, birbirlerini takip edebiliyorken nerede olduklarını da basit bir şekilde karşılarındaki insanlara gösterebiliyorlar.

İlgili özellikten yararlanabilmek için öncelikle Snapchat uygulamasına giriş yapın ve daha sonra kamera paneline 2 parmağınızı yan yana getirerek dokunun. Bu işlemi yaptıktan sonra Snap ekranı üzerinden takipçileriniz sizin nerede olduğunuzu rahatlıkla görebilecekler.

Snapchat İki Faktörlü Doğrulama Özelliği

Eğer bir Snapchat hesabına sahipseniz hesabınızı mutlaka güvende tutmanız gerekmektedir. Bu noktada uygulama, sizlerin hesaplarınızı güvende tutabilmeniz için farklı fırsatlar sunmaktadır. Snapchat hesabınızı koruma altına almanın en iyi yolu, iki faktörlü kimlik doğrulamasıdır. Bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Snapchat simgesinin bulunduğu bölüme dokunun
  • Daha sonra dişli çark simgesine tıklayın
  • Ardından ‘’Giriş Değerlendirmesi’’ bölümüne ulaşın
  • Son olarak ‘’Devam’’ sekmesine tıklayarak cep telefonunuza bir kod gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu kodu uygulamaya girdikten sonra iki faktörlü doğrulama işlemleri de tamamlanmış olacaktır.

Yakın Çevrenizdekileri Ekleme Özelliği

Snapchat, sizinle uygulamayı kullanan yakın arkadaşlarınızı kolay şekilde bulmanıza da yardımcı oluyor. Bu sayede gerçek hayatta tanışıp görüştüğünüz kişileri Snapchat üzerinden ekleyebiliyorken aynı zamanda sizin yakınlarınızda oturan kişilerle de Snapchat uygulamasında birbirinizi takip edebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır;

  • Öncelikle Snapchat sembolüne tıklayın
  • Daha sonra arkadaş ekle seçeneğine tıklayın
  • Son olarak etrafımızdaki arkadaşları ekle sekmesine tıklayarak özelliği kolayca kullanabilirsiniz.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu