Telegram Hesabı Nasıl Açılır? Telefon numarası olmadan Telegram açılır mı?

Telegram, daha önceleri global anlamda milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor olsa da ülkemizde oldukça yeni popüler olmaya başlamıştır. Bu nedenle birçok kişi, Telegram uygulamasını indirerek nasıl kullanmaya başlayabileceğini merak etmektedir. İlgili sorular arasında Telegram hesabının nasıl açılması gerektiği de yer almaktadır.

Telegram hesabı açmak, uygulamayı indirdikten sonra oldukça basit ve kısa süren bir işlemdir. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi kolayca hesap açılabilir ve kullanılmaya başlanabilmektedir. Fakat şimdilerde Telegram platformuyla ilk defa tanışan kişiler, bir hesap oluşturmanın nasıl olacağını merak ediyorlar. İşte, Telegram hesabı açarak kullanmaya başlamak için mutlaka takip etmeniz gereken notlar.

Telegram Hesabı Açabilmek İçin Hangi Adımların İzlenmesi Gerekmektedir?

  • Bir Telegram hesabı oluşturmak için öncelikle uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap açma işlemlerine kolayca başlayabilirsiniz.
  • Telegram’ı cep telefonunuza indirdikten sonra hesap açabilmek için ilk yapılması gereken adım, ‘’Start Messaging’’ butonuna tıklamak olacaktır. İlgili bölüme tıkladıktan sonra gelecek yönlendirmeler sayesinde işlemler de kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir.
  • Telegram hesabı açarken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise uygulamanın yüklü olduğu cep telefonu numarasını girmek olacaktır. Telefon numaranızı uygulamaya ekledikten sonra tarafınıza bir doğrulama kodu gelecek.
  • Ardından tarafına gelen kodu telefonunuzun mesajlar bölümüne yazarak alabilirsiniz. Son olarak kodu ilgili bölüme yazarak hesap açma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Fakat size aktarılan kodu mutlaka doğru yazdığınızdan emin olmakta yarar var.

Telegram Hesabı Açmak Ücretli Midir?

Şimdilerde Telegram platformuyla ilk defa karşılaşan kişiler, platform bazında yeni bir hesap oluşturmanın nasıl olacağının yanı sıra üyeliklerin ücretli olup olmadığını da merak etmektedirler. Bu durum, özellikle sosyal medya platformlarına uzak olan kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Bu noktada Telegram uygulamasının tamamen ücretsiz olarak hizmet verdiği ve kullanıcılardan aktif oldukları anlarda hiçbir ücret talep etmediği bilinmektedir. Bu nedenle Telegram hesabının da ücretsiz olarak açıldığı bilinmektedir. Ayrıca kullanıcıların hesap oluşturduktan sonra farklı kanallara abone olmaları da tamamen ücretsizdir. Bu nedenle sizlere ücretli olarak Telegram hesabı açabileceğini söyleyen kişilerden uzak durmanızda yarar var.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir