Bilim kurgu, gerilim filmleri?

Admin

Administrator
Yönetici

Bilim kurgu, gerilim filmleri?​

İşte bilim kurgu ve gerilim türlerini birleştiren bazı filmler:
  1. Blade Runner (1982) - Yapay zekaların ve insansı robotların bulunduğu bir gelecekte geçen bu film, aynı zamanda bir dedektifin bir dizi cinayeti çözme sürecini anlatıyor.
  2. Minority Report (2002) - Suçları önleyen bir sistem sayesinde suçun önceden tahmin edildiği bir dünyada geçen bu film, gerilim ve bilim kurgu öğelerini birleştiriyor.
  3. Source Code (2011) - Bir askerin bir tren kazasında ölen bir kişinin son sekiz dakikasını tekrar tekrar deneyimlemesi ve gerçeği ortaya çıkarmaya çalışması üzerine kurulu bu film, bilim kurgu ve gerilimi bir araya getiriyor.
  4. The Adjustment Bureau (2011) - Bir siyasi gelecek konusunda bilgi sahibi olan bir adamın, bir grup gözetmen tarafından yönlendirilmesini ve bununla mücadelesini konu alan bu film, gerilim ve felsefi temaları işliyor.
  5. Coherence (2013) - Bir akşam yemeğinde yaşanan gizemli olayların ardındaki gerçeği araştıran bir grup insanın hikayesini anlatan bu film, gerilim ve bilim kurgu öğelerini içeriyor.
  6. Predestination (2014) - Zamanda yolculuk yapan bir ajanın, geçmişteki olayları değiştirmeye çalışırken karşılaştığı karmaşık durumları işleyen bu film, gerilim ve bilim kurgu unsurlarını bir araya getiriyor.
  7. Annihilation (2018) - Gizemli bir alanın içine giren bir grup bilim insanının yaşadıklarını ve karşılaştıkları tuhaf olayları anlatan bu film, gerilim ve bilim kurgu temalarını harmanlıyor.
  8. The Circle (2017) - Bir teknoloji şirketinin çalışanının, şirketin gizlilikle ilgili politikalarına karşı çıktığı ve kişisel gizliliğin tehlikesini vurgulayan bu film, gerilim ve bilim kurgu öğelerini işliyor.
  9. The Signal (2014) - Bir grup üniversite öğrencisinin gizemli bir hacker tarafından çekilen sinyalin peşine düşmelerini anlatan bu film, bilim kurgu ve gerilim unsurlarını içeriyor.
  10. The Thirteenth Floor (1999) - Sanal gerçeklik ve gerçek dünya arasında gidip gelen karmaşık bir hikayeyi işleyen bu film, gerilim ve bilim kurgu türlerini birleştiriyor.
Bu filmler, bilim kurgu ve gerilim türlerini bir araya getirerek izleyicilere sürükleyici ve düşündürücü hikayeler sunuyor.
 
Üst