Instagram çekilişleri gerçek mi sahte mi nasıl anlarız?

Admin

Administrator
Yönetici

Instagram çekilişleri gerçek mi?​

İnstagram en çok etkileşim alan sosyal medyalardan birisi haline geldi. Her gün gördüğümüz onlarca instagram çekilişinden kaç tanesi gerçek? Fake çekişler neden yapılır? Gelin bu sorularınıza cevap bulalım.

Sosyal medya kullanıcıları günden güne artıyor. Bu artış sosyal medyanın önemini de artırıyor. İnsanlar artık reklam çalışmalarını sosyal medya platformlarından yapıyor, geçimlerini sosyal medya üzerinden sağlıyorlar. Durum böyleyken para kazanmak isteyenler yada ünlenmek, popülerleşmek için de sosyal medya platformlarında büyük etkileşimlere ve büyük takipçi sayılarına ulaşmaya çalışıyorlar. Bu etkileşimleri ve takipçi sayılarını elde etmenin bir sürü kısa ve uzun yolu vardır.

Instagram çekilişleri sahte mi nasıl anlarız?​

Çekiliş yapmak da bu kısa yollardan birisidir. İnsanlar sosyal medya da çekiliş yaparken bir takım şartlar ortaya koyuyorlar. Bu şartlar genelde belirli hesapları takip etmek, gönderiyi beğenmek ve altına arkadaşlarınızı etiketlemek oluyor. Şartları yerine getirdiğiniz zaman belirlenen hesapların hem takipçileri hem de etkileşimleri artırılmış oluyor. Bu sayede insanlar takipçi ve etkileşim kazanmış oluyorlar.

Instagram çekilişleri nedir ve ne kazandırıyor?​

İnternette ücretli bir şekilde fake çekiliş ile takipçi kasma hizmeti verenler, hizmeti almasalar bile kendi kendine fake çekiliş yaparak takipçi ve etkileşim kasan onlarca hesap var. Bu nedenle çekilişlere katılırken uzun süredir takip ettiğiniz, bilindik hesaplar olmasına, şeffaf bir şekilde çekiliş yapmalarını (canlı yayında çekiliş sonucunu belirlemek gibi) dikkat edin. Yine de ben bütün çekilişlere katılacağım derseniz o da sizin kararınız. Eğer sizde çekiliş ile takipçi kasma hizmeti satın almak yada satmak istiyorsanız instagram takipçi kategorisindeki ilanlara göz atabilir yada ücretsiz bir şekilde ilan ekleyebilirsiniz.

NOT: INSTAGRAM ÇEKİLİŞİ YAPAN HESAPLARIN INSTAGRAM ONAYLI ROZETİNE SAHİP OLUP OLMADIĞINA DİKKAT EDİNİZ.

 
Üst