Minecraft süreli balta nasıl ayarlarım!

Admin

Administrator
Yönetici
Minecraft'ta süreli balta nasıl ayarlanır?

Süreli balta, bir oyuncunun baltayı bir blokta tutma süresiyle orantılı olarak hasar veren bir baltadır. Bu, oyuncuların daha fazla hasar vermesine ve daha hızlı blokları kırmasına olanak tanır.

Süreli balta oluşturmak için, aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:
  • Bir elmas balta
  • Bir kitap
  • Bir zümrüt
Materyalleri topladığınızda, bir örücü tezgahı kullanmalısınız. Örücü tezgahının orta hücresine kitabı, üst sol hücreye elmas baltayı ve üst sağ hücreye zümrüdü yerleştirin. Bu, süreli baltayı oluşturacaktır.

Süreli balta, normal bir baltadan daha fazla hasar verir. Hasar miktarı, baltayı bir blokta tutma süresiyle orantılıdır. Örneğin, baltayı bir blokta 1 saniye tutarsanız, normal bir baltaya göre 2 kat daha fazla hasar verecektir.

Süreli balta, daha hızlı blokları kırmanıza da olanak tanır. Bir bloku kırma süresi, baltayı bir blokta tutma süresiyle orantılıdır. Örneğin, baltayı bir blokta 1 saniye tutarsanız, normal bir balta ile karşılaştırıldığında bloku yarı yarıya daha hızlı kıracaksınız.

Süreli balta, Minecraft'ta çok kullanışlı bir araçtır. Daha fazla hasar vermek ve daha hızlı blokları kırmak istiyorsanız, kesinlikle bir tane edinmelisiniz.
 
Üst