Yönetim Bilişim Sistemleri Telegram Kanalı ve Grubu

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgiler? Yönetim Bilişim Sistemleri Nedir?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, öncelikli olarak, işletmelerin verilerini toplama, depolama, analiz etme ve kullanma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış yönetim sistemleri hakkında eğitim verir. Bölüm ayrıca, işletmelerin veri tabanı yönetimi, müşteri verilerini yönetme, muhasebe ve finansal işlemlerin yönetimi, üretim yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, personel yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda bilişim sistemlerinin kullanımını da konu alır.

Bölüm mezunları, işletmelerin verilerini toplama, depolama, analiz etme ve kullanma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlandığı yönetim sistemlerini geliştirme, uygulama ve yönetme becerilerine sahip olurlar. Mezunlar, aynı zamanda veri tabanı yönetimi, müşteri verilerini yönetme, muhasebe ve finansal işlemlerin yönetimi, üretim yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, personel yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda bilişim sistemlerinin kullanımını da anlamaya ve uygulamaya yardımcı olacak becerilere sahip olurlar.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunları, işletmelerin veri tabanı yönetimi, muhasebe ve finansal işlemlerin yönetimi, üretim yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, personel yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda çalışan IT yöneticisi, veri analisti, veri tabanı yöneticisi, muhasebe ve finans uzmanı, üretim yöneticisi, satış ve pazarlama uzmanı, personel yöneticisi ve tedarik zinciri yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda çalışabilirler.

Yönetim Bilişim Sistemleri (Açıköğretim) Telegram Kanalları ve Grupları

https://t.me/joinchat/VXA6KwLAEn1DCwI6

https://t.me/joinchat/CSijblOXuV8wMmFk

https://t.me/sohbet_kripto_aof/

https://t.me/joinchat/J9BJvc9u6cUxYWVk

Linkler çalışmıyorsa Yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir